GR-2 NENE HATUN KOŞUSUNU VALENCIA KAZANDI

GR-2 Nene Hatun Koşusu’nu VALENCIA kazandı

Tarihte 93 Harbi olarak anılan 1877 - 1878 Osmanlı - Rus Savaşı sırasında, Erzurum’daki Aziziye Tabyası’nın savunulmasında kahramanca çalışarak adını tarihe yazdırmış bir Türk kadını olan Nene Hatun, vatan için mücadele etmiş, savaşta cephane taşımış, yaralılara hemşirelik yapmıştır. Türk Kadınlar Birliği tarafından vefatından birkaç ay önce 1955 yılında yılın annesi seçilmiştir. Bu büyük şahsiyeti, 1 Temmuz Pazar günü anısına düzenlenen koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

 

 

 

 

 

İstanbul Veliefendi Hipodromu çim pisti, Nene Hatun Koşusu (Açık - G2 / D)ile birlikte 2018 yılının en büyük yarış şölenine sahne olmaya devam etti. 1900 metre mesafeli, 225.000 TL’lik G2 koşuda zafere; Celal Tekdoğan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu VALENCIA (Mendip - Lunarat / Royal Abjar)uzandı. Metin Tekdoğan tarafından antrene edilen kır dişi tay, Halis Karataşile start aldı ve 7 galibiyet elde ettiği 10 yarışlık parlak kariyerine bir zafer daha ekledi. Safkan ayrıca bu yılki Dişi Tay Deneme Koşusu (G1) galibi ve Kısrak Koşusu (G1) ikincisiydi.

Bu zevkli mücadeleyi izlemek için tıklayınız.

3 yaşlı İngiliz dişilere mahsus yarışa tam 17 tay katılım gösterdi. 2018 yılı Dişi Tay Deneme Koşusu (G1) dördüncüsü ve Kısrak Koşusu (G1) üçüncüsü ŞEKER HANIM (Victory Gallop - Şeker Ayşe / Barnato), jokeyi Furkan Yüksel ile ikinci olurken, Müslüm Çelik idaresindeki HAFO (Win River Win - Waffle / Sri Pekan) mücadeleyi üçüncü tamamladı. 2017 yılı Karayel Koşusu (G1) galibi MISS PLANET (Native Khan - White Lily / Shining Wolf) ise jokeyi Uğur Polat ile tabelanın son basamağında yer aldı.

Kazanan VALENCIA için bitiriş derecesi 1.56.39 olarak belirlenirken, koşuda farklar Boyun - Boyun - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.


Okunma Sayısı: 926

Yorumlar

VİP ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA