GR-3 FETİH KOŞUSUNU MISTER GÖRKEM KAZANDI

Fetih Koşusu'nda birinciliğe 
MISTER GÖRKEM uzandı

 

Yarış kariyerleri birbirinden parlak 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarını buluşturan Fetih Koşusu, 17 Mayıs Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda, programın 8. mücadelesi olarak saat 20.30'da gerçekleşti.

 

 

Sonucu merakla beklenen ve klas İngilizlerin üst düzey mücadelesine sahne olan 2019 yılı Fetih Koşusu'nda (Açık - G3) zafere uzanan isim MISTER GÖRKEM (Powerscourt - Gençceren / Kanekooldu. Hatice Yıldız'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki doru erkek safkanı Mehmet Öcalantrene etmektedir. Halis Karataş ile Fetih Koşusu'na katılan başarılı safkan yaşça büyük rakiplerini, etkili düzlük sprinti ile mağlup ederken, kariyerinin de 7. koşu galibiyetine ulaştı. MISTER GÖRKEM ayrıca, Ankara Koşusu (G1), Sait Akson Koşusu (G2) ve Dinçer Cebeci Koşusu (KV-9) galibidir.

 

 

Kazanan MISTER GÖRKEM isimli safkanın soy kütüğü bilgileri için tıklayınız...

 

Çim pistte 2400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 152.000 TL olan ve 6 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği, Selim Kaya idaresindeki FINESSE (Luxor - Flying Saucer / Eagle Eyed) elde ederken, koşuya tempo veren CORCOVADO(Toruk Macto - Tonnante / Hernando) Ayhan Kurşun ile sonlarda düşen temposu sonucunda üçüncü, Özcan Yıldırım ile Fetih Koşusu'nda boy gösteren ZAFER ATEŞİ (Win River Win - Gold Hyperion / Pharly) ise dördüncü olarak mücadeleyi tamamladı.

 

 

Koşunun videosu için tıklayınız...

 

Kazanan MISTER GÖRKEM için koşunun bitiriş derecesi 2.29.91 olurken, farklar Baş - Boyun - 9 Boy şeklinde sonuçlandı.


Okunma Sayısı: 681

Yorumlar

VİP ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA