GR-3 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KOŞUSUNU KUZEY KAFKASYALI KAZANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu’nu 
KUZEY KAFKASYALI kazandı

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda 18 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen 9 koşulu programın en önemli randevusu saat 16.30’da startı verilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu’ydu (Açık-G3).

3 yaşlı İngilizlere mahsus mücadeleye 10 erkek tay katılım gösterdi. Onur Dilbaz tarafından yetiştirilen, Tolga Karakartal’ın sahibi olduğu KUZEY KAFKASYALI (Luxor - Uba / River Special) jokeyi Özcan Yıldırım’la zafere uzandı. Son 200 metrede dıştan atağa kalkarak liderliği devralan al erkek tay, sergilediği güzel aksiyonlarla hız kesmeden farkı açtı ve potoyu en yakın rakibinin 3 boy önünde buldu. İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörlüğünü üstelendiği safkan bu galibiyetle kariyerinin şu ana kadarki en önemli başarısına ulaşmış oldu.

KUZEY KAFKASYALI’nın soy kütüğü bilgilerine ulaşmak için buraya, 2019 yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu’nu izlemek içinse buraya tıklayınız.

Birincilik ikramiyesinin 152.000 TL olarak belirlendiği bu önemli yarış çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleşti. Son startı olan Ali Orhan Birol Koşusu’nu (KV-7) KUZEY KAFKASYALI’yı baş farkıyla geride bırakarak kazanan bir diğer Luxor temsilcisi ALKANDROS (Luxor - Thinker Bell / Always A Classic) bu koşuda jokeyi Müslüm Çelik ile ikincilikte kaldı. Onun gerisinde Akın Sözen idaresindeki ATEŞİN KANATLARI (Mendip - Ayva Sarı / Anabaa Blue) üçüncü olarak yarışı tamamlarken, jokeyi Hışman Çizik’le piste çıkan MADENCİ (Utopia - Madencikızı / Red Bishop) de tabelanın son sırasında kendine yer buldu.

Kazanan safkan için koşudaki bitiriş derecesi 1.37.09 olurken, farklar da 3 Boy - 1,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.


Okunma Sayısı: 920

Yorumlar

VİP ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA