16.07.2019 ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ

16 TEMMUZ SALI ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

ANKARA

7li plase oynayacak olanlar için 2 öneririm.

1.AYAK:.Son koşusunu çok farklı şekilde kazanırken göz kamaştıran 4-HIGH PRESSURE devam eden mükemmel form durumu ile öncelikli olarak yazılması gerekir. Ancak performansında ciddi şekilde çıkışları ve inişleri olan safkanların mücadelesi olmasından sağlama alınmasını öneririm. Bu bakımdan 6-BABA DİNO, 7-ALESSANDRA, 1-HAKK HANI, 2-ARROW, 3-NOBLE PRINCESS, 5-LUCKY FALCON kurguma ekleyerek bu ayağı hepsi şeklinde geçiyorum.

.

2.AYAK:.Kazanmaya en yakın isim olarak 1-BAŞPEHLİVAN ı görüyorum.

Kısa orta mesafeli özellikle kaba kum yarışlarında çok başarılı koşuları bulunan klas bir safkandır. Gençlik döneminde kazandığı GR koşuları ile genel potansiyelinin çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Son iki koşusunda biraz daha sert gruplarda koşmuş olmasını buradaki rakiplerine göre ölçü almıyorum. İki koşu evvel ise bu pist ve benzer mesafede buradaki en ciddi rakiplerinin farklı şekilde önünde kazanmayı başarmıştı. Bugün iki koşu evvel kolay geride bıraktığı rakipleri arasında aynı jokeyi ile bir kez daha piste çıkacağından birinciliğe çok yakın olduğunu düşünüyorum. Bu bakımdan kuponu ufaltmak isteyenler veya alternatif arayanlar BANKO yazabilirler.

En ufak hata ve eksikliğinde ise mesafenin etkili isimlerinden 2-BOZTEPEBEYİ ve önde istediği tempoyu kurmasına izin verilmesi halinde 7-LORD un dervreye girmesini bekliyorum.

.

3.AYAK:.Kazanmaya en yakın isim olarak 3-İREM SU yu görüyorum. Bu pist ve mesafede bu tip grupların baskın bir gücü olarak sivriliyor. Üst üste iki 3.lüğü sonrasında artık kazanacak kıvama gelen safkan kantarmasını sevdiği jokeyinin idaresinde birinciliğe oldukça yakın görüyorum.

En son İstanbul da 4 gün önce koşup kazanabileceği bir koşudan düzlük üzerinde kapanması sebebiyle 3.lükte kalan 1-MISS ELENİ kısa aradan sonra koşmaktan etkilenmediği takdirde bu kez dengi grupta birinciliğin en güçlü bir diğer adayı olarak görüyorum.

Koşuyu önlerde kabullenmesi halinde 2-GIPSY DANCER ve bu mesafelerin bitirici sprinteri olan 5-THE DAUGHTER SUN sürprizde şans verdiğim diğer isimlerdir.

.

4.AYAK:.Gr koşuda kum pistin son yıllardaki şampiyonları bir araya gelerek heyecan dolu bir mücadeleyi izleyeceğiz. Koşudaki safkanları birçoğu GR düzeyde yarışlar kazanmış klas isimler. Bunlardan en baskınları olan son dönemde de mükemmel form durumuna sahip 1-BİTCOIN, 2-COOGER, 5-EL NINO arasından ayrım yapamıyorum. Bu sebeple bu üçlüye blok halinde şans vererek geçiyorum.

.

5.AYAK:.Koştuğu üç yarışından da 2.likle ayrılan ve bu performansı ile kısa sürede maidene veda edecek izlenimi veren formda kısrak 6-OPORTO etkili jokeyinin idaresinde birinciliğe oldukça yakın görüyorum. Bu bakımdan kuponu ufaltmak isteyenler veya alternatif arayanlar BANKO yazabilirler.

En ciddi rakip olarak ise 4-ICONIC i görüyorum. Güçlü bir anne kan hattından gelen safkan çim pistte ilerleyen dönemlerde çok başarılı koşulara imza atacaktır. Bugünde ciddi rakibinin en ufak hatasında kazanabilecek öncelikli isimdir.

.

6.AYAK:.Seri stile sahip olan 5-ULTRA kısa mesafede bu kez özlediği galibiyete ulaşabilir. Kan hattını halen sahaya yansıtamamış olsa da bu tip grupların üzerinde bir safkan olan 2-TAMERŞAH, son koşuları ile mükemmel forma sahip olan 3-CAİZE, GR-1 düzeyde kan hattına sahip olan 4-FIRTINA VADİSİ, İstanbuldan kazanarak gelen 12-SEFİRA ve bu tip gruplarda sürekli tabela diplerinde dolaşan 7-ALSİVASLI KIZI şans verdiğim diğer isimlerdir.

.

 

 

 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

1.AYAK:.4,6,7,1,2,3,5

2.AYAK:.1,,2,7

3.AYAK:.3,1,,2,5

4.AYAK:.1,2,5

5.AYAK:.6,,4

6.AYAK:.5,2,4,3,12,7

 
 
 

Z RAPORU

***.


Okunma Sayısı: 720

Yorumlar


 • ercivannaldemir

  16-07-2019 14:10

  Bol sans reis 3 ayakta 6nolu aracinin at icin gorusun

  Nalkapon Tarafından Yorumunuza Verilen Cevap


  Nalkapon

  2019-07-16 16:08:18

  Pek tutmuyorum

 • istanbullu

  16-07-2019 14:48

  başarılar abicim

  Nalkapon Tarafından Yorumunuza Verilen Cevap


  Nalkapon

  2019-07-16 16:08:40

  Teşekkürler