GR-3 23 NİSAN KOŞUSUNU YELTAY KAZANDI

GR-3 23 Nisan Koşusu’nda YELTAY beyaz bayrak ayna yaptı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına düzenlenen ve bu yıl pandemi sebebiyle kendi haftasında koşulamayan 23 Nisan Koşusu, 17 Haziran Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. Günün en önemli mücadelelerinden biri olan G3 statüsündeki yarışa ikisi dişi toplam 11 safkan Arap atı katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (A3), Hatice Celaloğlu (KV-7) ve Bülent Koçak (KV-6) Koşularının da yer aldığı İstanbul yarış programının 10. mücadelesi, 4+ yaşlı Araplara mahsus 23 Nisan Koşusu’ydu (Açık-G3/DHT). Startla birlikte liderliği alan ve koşuya tempo veren YELTAY (Güntay - Yeldem / Pegasus) avantajını potoya kadar sürdürdü ve jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde birinciliğe adını yazdırmayı başardı. Bekir Kaya’nın sahibi, Mahmut Kaya’nın yetiştiricisi, Hüseyin Kaya’nın da antrenörü olduğu 6 yaşındaki al at son galibiyetini Bursa Vali Koşusu’nda (G3) elde etmişti.

2020 yılı 23 Nisan Koşusu’nu izlemek için tıklayınız.

1400 metre çim pistteki 165.000 TL ikramiyeli koşuda tabelanın diğer basamakları şöyle oluştu; Özcan Yıldırım idaresinde favori olarak piste çıkan KARAMUSTAFA (Caş - Akay / Bilgin) ikinci, Müslüm Çelik idaresindeki 7 Grup koşu galibi OĞUZBOYLU (Anka - Betül / Antepli) üçüncü, 4 kez G1 koşu kazanma başarısı gösteren DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) jokeyi Ahmet Çelik’le dördüncü, geçtiğimiz yıl bu koşuyu ikinci tamamlayan BATMANASLANI (Tamerinoğlu - Kırsultan / Demirkır) da Gökhan Kocakaya ile beşinci oldu.

Kazanan YELTAY için müddet 1.30.46 olarak kayıtlara geçerken, farklar 3 Boy - 1 Boy - 1 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.


Okunma Sayısı: 1278

Yorumlar