GR-3 MEVLANA KOŞUSUNU SECRET LOVER KAZANDI

GR-3 Mevlana Koşusu'nda zafer SECRET LOVER'ın oldu

İslam aleminin en büyük mutasavvıflarından biri olan Mevlana Celaleddin Rumi adına koşulan A3 mücadele, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda günün tek Grup koşusu olarak saat 20.30'da başladı.

Birbirinden iddialı 5 safkanın start aldığı koşuda 3 yaşlı safkan İngiliz tayları 1500 metre mesafe sentetik pistte birincilik mücadelesi verdi.

13. yüzyılın en önemli düşünürlerinden Mevlana adına gerçekleştirilen bu yarışta jokeyi Özcan Yıldırım ile start alan, Hüseyin Sinan Serter ve Haluk Eron'un sahibi olduğu SECRET LOVER (Pleasantly Perfect - Happy Love Okawango) zaferin sahibi oldu. Semih ÖzizmirHaluk Eron ve Hüseyin Sinan Serter yetiştirmesi safkan son olarak start aldığı G2 Alsancak ve G3 Fehmi Simsaroğlu Koşularından da galibiyetle ayrılmıştı. İbrahim Bekiroğulları'nın antrene ettiği al erkek tay, ortaya koyduğu performansla üst üste 3., toplamdaki 7. birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.

2020 yılı Mevlana Koşusu'nu izlemek için tıklayınız.

160.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda jokeyi Halis Karataş ile ter döken MAGNUM OPUS (Kaneko - Zaeemah / Shamardal) ikinci oldu. Bu heyecan dolu mücadeleyi jokeyi Mehmet Kaya idaresindeki JUSTICE FOR ALL (Offlee Wild - Invincible Rock / Divine Light) üçüncü tamamlarken, Gökhan Gökçe idaresindeki LORD ADMIRAL (Lion Heart - Fountainhead / Unaccounted For) yarışı dördüncü bitirdi. Pistten beşinci olarak ayrılan tay ise jokeyi Ramazan Arslan ile POLAR STAR (Smart Robin - Nuni / Mountain Cat) oldu.

Koşunun kazananı SECRET LOVER'ın bitiriş derecesi 1.30.77 olurken, farklar 1,5 Boy 3 Boy 2,5 Boy 1 Boy şeklinde sonuçlandı.


Okunma Sayısı: 1312

Yorumlar