GR-3 TALİ ÇALBATUR KOŞUSUNU MISS HELİN KAZANDI

GR -3 Tali Çalbatur Koşusu’nu MISS HELİN kazandı

2008 yılında aramızdan ayrılan, eski Başkanlarımızdan merhum Tali Çalbatur adına düzenlenen G3 koşu, 21 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesiydi.

4+ yaşlı İngiliz kısraklarının en önemli sınavlarından olan Tali Çalbatur Koşusu (Açık-G3/D) birbirinden başarılı 8 safkanı bir araya getirdi. 2018’de TATVAN İNCİSİ’ne, 2019’da ise CHERI CHERI LADY’ye geçilerek bu koşuda 2 kez ikincilikte kalan, İbrahim Bekiroğulları antrenesindeki MISS HELİN (Bin Ajwaad - Golden Victory / Acclamation) bu kez Özcan Yıldırım idaresinde son sözü söyledi. Remzi Ayyıldız’ın sahibi olduğu, Onuralp Mehmet Kurt yetiştirmesi doru kısrak, düzlük üzerinde dıştan sergilediği ısrarlı ataklarla birinciliğe uzanmayı başardı. 6 yaşındaki safkan böylece yedinci Grup koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Birincilik ikramiyesinin 165.000 TL olarak belirlendiği yarış çim pistte 1400 metre mesafede koşuldu. Daha önce iki kez bu koşuyu kazanma başarısı gösteren CHERI CHERI LADY (Luxor - Uni Baby / Flying Spur) Sadettin Boyraz’la ikincilikte yer alırken, Halis Karataş idaresindeki LUCKY FOOT (After Market - Justin Time / Bin Ajwaad) da üçüncü oldu. Koşunun favorisi PERİ LİNA (Falco - Efisia / Efisio) Selim Kaya ile tabelanın dördüncü basamağında kendine yer bulurken, Ahmet Çelik ile THE LAST ROMANCE (Tizway - Cumulus / Kingmambo) de mücadeleyi beşincilikle tamamladı.

Kazanan MISS HELİN için koşudaki bitiriş derecesi 1.22.05 olarak kayıtlara geçti ve farklar Burun - 1,5 Boy - 1/2 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

2020 yılı Tali Çalbatur Koşusu'nu izlemek için tıklayınız.


Okunma Sayısı: 1971

Yorumlar